Hyundai Klimaları Tekstilci Sönmez Üretecek

Sönmez Holding'in iştiraki olan Sönmez Agb Hyundai ile Tüketici Elektroniği ve Isıtma-Soğutma Sistemleri konularında Distribütörlük anlaşması imzaladı.

Hyundai ile Tüketici Elektroniği ve Isıtma-soğutma Sistemleri Alanında Distribütörlük Anlaşması İmzalayan Sönmez Holding'in İştiraki Sönmez Agb'nin, Bursa'da 20 Milyon Dolarlık Yatırımla 2008'in İlk Yarısından İtibaren "Hyundai Klima" Üretimine Başlayacağı Bildirildi.

Bursa'da 20 Milyon Dolarlık yatırımla Hyundai Klima üretimine başlanacak olan Sönmez Holding Teknoloji Grubu CEO'su Osman Akın, yapmış olduğu açıklamada Sönmez AGB'nin mayıs ayı başında Hyundai ile tüketici konusunda yaptığı distirübütörlük anlaşmasına ısıtma ve soğutma sistemlerinin de dahil olduğunu dile getirdi. Bu alanda Türkiye'de Hyundai'nin tek temsilcileri olduklarını da belirtti. Şirket Yalova yolu üzerindeki Sönmez AGB binasının arkasında bulunan 10 bin metrekarelik alana klima üretim tesisi kuracaklarını ve mevcut 12 bin metrekarellik kullanım alanı ile birlikte toplam 22 bin metrekarelik bir tesise sahip olacaklarını söyledi. Akın yapmış olduğu konuşmada klimanın yanında ilerleyen zamanlarda TV üretimi de yapabileceklerini sözlerine ekledi.

Bayraklı Klima olarak Hyundai Klima'larınızın da arıza ve bakımlarını yapmaktayız. Evinizde Hyundai Klima'larınız varsa ihtiyaç duyduğunuz zamanlarda iletişim bölümümüzden bizlere ulaşabilirsiniz.